$165 Million Collected For Our WTC Clients To Date
Aggressive, compassionate and experienced attorneys representing
those with illnesses from the September 11th attacks.

FUNDUSZ

Ataki terrorystyczne na wieże World Trade Center pochłoneły tysiące osób: tych, którzy zgineli w wieżowcach oraz tych, którzy zachorowali wskutek wdychania toksycznego pyłu po zawaleniu się bliźniaczych wież. Ofiary te to odważni ratownicy, którzy wiele miesięcy po atakach uczestniczyli w poszukiwaniach zwłok. Były to również tysiące osób z różnych branż zawodowych, które brały udział w dniu 11 września 2001 roku, podczas ucieczki znaleźli się w kłębach kurzu. Ucierpiały również osoby, które wróciły do pracy w środowisku zanieczyszczonym i niebezpiecznym dla zdrowia, mieszkańcy, których mieszkania nie były prawidłowo oczyszczone z toksycznego pyłu oraz dzieci w wieku szkolnym, których klasy pozostały brudne długo po 11 września. Na dzień dzisiejszy Fundusz przyjmuje zgłoszenia wszystkich tych, którzy przebywali na dolnym Manhattanie przez pewien okres czasu, z jakiegokolwiek powodu, w miesiącach po 11 września 2001 roku. Przyjmuje on zgłoszenia nawet tych, którzy po raz pierwszy wrócili na dolny Manhattan na początku 2002 roku.

Przez wiele dni, tygodni i miesięcy po 11 września osoby te wdychały szkodliwy pył i dym, który zawierał toksyczne oraz chemiczne pozostałości z wież World Trade Center. U wielu z tych osób rozwinęły się poważne i przewlekłe dolegliwości, w tym także wiele chorób nowotworowych, astma, przewlekła obstrukcyjna choroba płuc (COPD), śródmiąższowa choroba płuc, pylica azbestowa, przewlekłe zapalenie zatok, przewlekły nieżyt nosa, refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) i bezdech senny. Niektóre z tych osób zmarły na wskutek chorób powstałych po World Trade Center.

Uwzględniając potrzebę zapewnienia opieki zdrowotnej i odszkodowania dla tych osób, na początku 2011 roku została zatwierdzona ustawa Zadrogi dotycząca opieki zdrowotnej oraz rekompensaty (Zadroga 9/11 Health and Compensation Act). Ustawa w wersji z 2011 roku przeznaczyła około 2,775 miliardów dolarów z Funduszu Odszkodowań dla ofiar 11 września, aby zrekompensować ofiarom za powstałe u nich dolegliwości. Przeznaczono również dodatkowe 1,5 miliardów dolarów aby monitorować i sfinansować leczenie chorób związanych z World Trade Center.

W grudniu 2015 roku, Kongres zatwierdził dodatkowo około 4,5 miliardów dolarów odszkodowania, które są do dystrybucji w ciągu najbliższych pięciu lat. Zmienione przepisy zapewniają także opiekę zdrowotną przez następne siedemdziesiąt pięc lat. Wcześniej już złożone wnioski, jak również choroby nowo zdiagnozowane, oraz przypadki śmiertelne mogą kwalifikować się do otrzymania odszkodowania.

Czas składania wniosków jest ograniczony!

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat Funduszu Odszkodowań dla Ofiar 11 września oraz ustawy Zadrogi dotyczącej opieki zdrowotnej oraz rekompensaty (Zadroga 9/11 Health and Compensation Act), a także dowiedź się, czy jesteś uprawniony(a) do udziału w nim. Wszelkie pytania i konsultacje są bez żadnych opłat lub kosztów dla Ciebie.

For More Information

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Connect With Us

Attorney Advertising
Prior results do not guarantee a similar outcome

Disclaimer

Law Firm Web Design by The Modern Firm